SP Wasilków z dubletem w Finale województwa podlaskiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

Dnia 9 kwietnia 2022r. w Supraślu odbył się Finał woj. podlaskiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów z klas 4-8.

Finał był rozegrany w 2 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć: Igrzyska Dzieci (roczniki 2009 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2007-2008).

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie zdobyła 2 tytuły mistrza województwa podlaskiego: w kategorii Igrzysk Dzieci tryumfowali chłopcy oraz w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej - dziewczęta. Wysokie 5 miejsce w województwie zdobyły dziewczynki z klas 4-6.

Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych. Najlepsze wyniki osiągnęły Gabrysia Drągowska z 4a, która wywalczyła tytuł v-ce mistrzyni województwa oraz jej starsza koleżanka Zuzia Marecka z 8a, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii.

Naszą szkołę reprezentowali:

Złota drużyna chłopców: Franek Przepióra 4a, Szymon Górski 4a, Marcel Kalinowski 5a, Grzegorz Komenda 5a, Filip Kalinowski 5a, Michał Marciszewski 5a, Adam Toczydłowski 5a, Alan Tryląg 7a, Wiktor Piaszczyk 7a i Tymoteusz Malinowski 6b.

Złota drużyna dziewcząt: Zuzanna Marecka 8a, Wiktoria Żukowska 8a, Ada Franciszkowicz 8a, Martyna Ignatowicz 8a, Maja Stankiewicz 8e.

5 dziewczęta w województwie: Gabrysia Drągowska 4a, Julka Wierzbicka 4a, Zosia Ejdys 4a, Emilka Żynel 5a, Marta Łapińska 7a.

oraz jedyny przedstawiciel starszych chłopców ale bardzo waleczny Julian Bielecki z 8a, który zajął indywidualnie 10 miejsce.

Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy sukcesów. Mistrzowie województwa będą reprezentować nasz region, miasto i szkołę na Mistrzostwach Polski, które odbędą się 10 maja 2022r. w Aleksandrowie Łódzkim. Trzymamy kciuki!

Galeria zdjęć