Trzecia edycja naszego lokalnego projektu czytelniczego odbyła się 24 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wacława Rabczyńskiego. Motywem III Wasilkowskiego Czytania były słowa „Czytanie dla pokoju”, a tekstem, nad którym tym razem się pochylaliśmy – „Mały Książę”. Po wysłuchaniu fragmentów czytanych przez zaproszonych gości oraz przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych naszej gminy uczniowie mogli wziąć udział w quizie sprawdzającym znajomość treści utworu (nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca!) a także w przygotowaniu plakatów związanych tematycznie  z problematyką pokoju na świecie. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz podziękowania.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8c: Aleksandra Kołodko, Kornelia Zadykowicz, Eryk Czajkowski, Marcel Roszkowski, pani dyrektor Anna Fidurska oraz nauczyciel bibliotekarz Barbara Moniuszko.

Galeria zdjęć