13 maja 2022 r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie czytelnicze, w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszego miasta i gminy. Podczas spotkania wszyscy najpierw wysłuchali czytanej z podziałem na role baśni H. Ch. Andresena „Świniopas”, a następnie ludowej bajki ukraińskiej „Rękawiczka” w języku polskim i ukraińskim. Uczniowie podzieleni na cztery kolorowe drużyny (każda szkoła miała  inny kolor) wzięli również udział w planszowej grze dydaktycznej „Policz się ze Świniopasem”, w której wykazali się znajomością treści oraz problematyki baśni. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały ufundowane przez Burmistrza Wasilkowa drobne upominki oraz słodkie niespodzianki od nauczycieli bibliotekarzy naszej szkolnej biblioteki.

Wasilkowskie Czytanie to cykliczne wydarzenie czytelnicze, które ma przede wszystkim rozbudzać w uczniach pasję czytania, odkrywać i promować wartościową literaturę, ale też integrować środowisko lokalne, uczyć współpracy i odpowiedzialności za własny rozwój oraz stwarzać okazję do wspólnej zabawy i radosnego spędzania czasu. 

 

FOTORELACJA