Dnia 29.09.2021 r. na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbył się półfinał województwa podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowało 16 dziewcząt z klas 7-8, które zdobyły II miejsce i awansowały do Finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę. Po zawodach spotkała nas miła niespodzianka, gdyż na trening przyjechał tegoroczny Mistrz Olimpijski w rzucie młotem – Wojciech Nowicki, z którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Nasza szkoła po raz kolejny został nagrodzona w Edukacyjno-Charytatywnej Ogólnopolskiej Akcji „Tulipany Mocy”. Przed rokiem otrzymaliśmy Brązowego Tulipana. Tym razem mamy Złotego.

Akcja organizowana przez Stowarzyszenie Pro Salute ma na celu zwiększenie wiedzy na temat dystrofii mięśniowej. Ma również zwrócić uwagę i uwrażliwić społeczeństwo na to, że żyją wśród nas osoby z zanikiem mięśni.

Symbolem całego przedsięwzięcia są czerwone tulipany. Cebulki tych kwiatów najpierw zasadziliśmy przed naszą szkołą, a następnie wyrosły z nich przepiękne tulipany. Pieniądze zebrane podczas akcji przekazaliśmy Stowarzyszeniu Pro Salute, które pomaga dzieciom z dystrofią mięśniową.

Za swe zaangażowanie zostaliśmy wyróżnieni. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i już zapraszamy do kolejnej edycji.

Dnia 16.06.2021r. na Stadionie MOSIR w Białymstoku przy pięknej pogodzie odbył się Finał woj. Podlaskiego w Lekkoatletyce Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Uczennice klasy VIII a i VII a Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta zdobyły 10 medali !!!

Mistrzynią woj. Podlaskiego została Weronika Zujko z klasy VIII a w chodzie na 3km.

Wiktoria Żukowska z kl. 7 a w biegu na 600m

Aneta Bogdanowicz, Joanna Szermińska, Zuzanna Marecka i Adrianna Panasewicz, które biegały sztafetę 4x100m.

Przemysław Karłowicz uczeń klasy VIII zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem.

Gratulujemy wszystkim startującym, Niektórym  uczniom bardzo mało zabrakło do medalu,

a osiągnęli wspaniałe wyniki!

Szczególnie dziękujemy dziewczętom z klasy ósmej, bo to był ich ostatni start w tej szkole.   A dzielnie reprezentowały naszą szkołę i miasto przez pięć lat.

Jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni!!!

Agnieszka Halicka,  Paweł Świderski, Bogusław Mijalski

Dnia 12 czerwaca 2021 r. na pięknym stadione w Suwałkach odbył się Finał woj. podlaskiego w Lekkiej Atletyce Młodzików (U-16). Naszą szkołę oraz klub sportowy Podlasie Białystok reprezentowały 3 zawodniczki osiągając najwyższe lokaty. Wiktoria Żukowska (7A) zajęła 1 miejsce w biegu na 600m. oraz 2 miejsce w sztafecie 4x100m., Zuzanna Marecka (7A) zajęła 1 miejsce w rzucie dyskiem a Aneta Bogdanowicz (8A) zajęła 2 miejsce w biegu na 600m. oraz 2 miejsce w sztafecie 4x100m. Dziewczęta z Mistrzostw przywiozły łącznie 5 medali.