10.05 2022r. w Aleksandrowie Łódzkim przy pięknej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Cztery drużyny ze Szkoły Podstawowej im Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie reprezentowały województwo podlaskie, miasto Wasilków i oczywiście naszą szkołę. Wcześniej trzeba było pokonać wiele szczebli, wygrać etap wojewódzki, aby móc pojechać na tak ważne sportowe wydarzenie.

6 miejsce w Polsce zajęły młodsze dziewczynki w składzie: Julia Wierzbicka, Gabrysia Drągowska, Zosia Ejdys, Karolina Szczawińska, Michalina Grela, Martyna Derecka (dystans 800m)

10 miejsce zajęli młodsi chłopcy w składzie: Franciszek Przepióra, Szymon Górski, Jan Burzyński, Dawid Klimowicz, Marcel Kalinowski i Jakub Borona-Wiśniewski (dystans 800m)

11miejsce zajęły starsze dziewczęta w składzie: Zuzanna Marecka, Kinga Miękiszewska, Wiktoria Żukowska, Ada Franciszkowicz, Martyna Ignatowicz, Maja Stankiewicz (dystans 1500m)

11 miejsce zajęli starsi chłopcy w składzie: Alan Tryląg, Wiktor Piaszczyk, Filip Kalinowski, Grzegorz Komenda, Adam Toczydłowski i Michał Marciszeski (dystans 1000m)

Opiekunowie: Agnieszka Halicka, Adam Czołpiński, Paweł Świderski

Zawody były idealnie zorganizowane, trasy dobrze oznaczone. Wszyscy uczniowie otrzymali pakiety startowe z pamiątkowymi koszulkami.